Trénink a jarní vyjížďka || 13. & 14.4.2013

18. dubna 2013 v 15:52 | Rivee* |  Od koní

Ahojky,
v sobotu a v neděli jsem byla u Lise, počasí bylo skvělé. :)
EDIT 20.4. - Přidáno video. :)


V sobotu jsem ke koníkům dorazila po dvanácté a Lisindu jsem si nejdřív uvázala pod stromem a pročísla ho. Když jsem se chystala jít ho vylonžovat, začalo akorát pršet, tak jsme čekali pod tím stromem než to přejde a za dvě minuty jsem ho na tu lonž vzala. :D Nemáme teď kruhovku, takže jsme lonžovali normálně ve výběhu a musím říct, že to Lisovi docela šlo, na to, že to byl náš asi 4. pokus - když byl v létě poprvé v životě na lonži, nechápal, co po něm chci, ale teď už mu to jde, i když zkouší, co si může dovolit. :D Postavila jsem mu tam asi 50 cm vysokou překážku.
Potom jsem postavila slalomek o 5 tyčích a po prvním neúspěšném pokusu jsem musela vzdálenosti mezi nimi ještě trochu zvětšit, pak už to šlo, Lis se hezky ohýbal, ale zatím jenom v kroku. Pak jsem ho ještě trápila s klusem. :)
Když jsem ho odsedlala, vycválala jsem si s ním na ohlávce výběh a skočili jsem přes padlý strom, Lis se odrazil asi metr před ním a pak běžel jak formule. :D
Potom jsem jim vykydala box a jeli jsem na vyjížďku. Na první louce trošku sprchlo, potom v pohodě, ale ve vesnici jsme šíleně zmokli, jen to z nás teklo. :D Po asi 15 minutách naštěstí pršet přestalo, nádherně vysvitlo slunce a bylo to super. Po jedné cestě jsme si skvěle zacválali, úplně luxusně.^^ Když jsme přijeli do stáje, znovu jsem ho vyčistila a pak šla domů.
V neděli jsem ke koním přišla chvilku po desáté a okolo půl dvanácté jsme vyrazili na dloouhou vyjížďku. Vzala jsem si s sebou foťák, svítilo slunce a bylo krásně teplo. :) Tam a zpátky jsme ujeli 16 km (jeli jsme asi 4 hodiny), se dvěma zastávkami. Když jsme jeli vesnicemi a po silnici, všichni na nás koukali a někdo říkal dokonce, že Lisinku "trápíme", i když jsme šli krokem a nikam jsme se nehnali, nic. :D Někteří lidé mají zvláštní smysl pro trápení. :DD Když jsem s Lisem klusala po jedné louce, nějací dva cyklisti se zastavili a pořád na nás koukali. :D
Asi 4x jsme cválali, bylo to boží! Ale i tak se nemůžu dočkat léta, až si to budem po loukách tryskat.^^ Když jsme dojeli do stáje, pořádně jsem Lise vyčistila a šla domů.
Udělám i video, až budu mít možnost, materiálu mám dost. :D :)

P.S. Píšu teď z jiného počítače, protože ten na kterém jsem vždycky, se nějak pokazil, nejde vůbec zapnout. :/ Tak čekejte hodně malou aktivitu, i obíhání.. Pokud stihnu, tak ještě dneska přednastavém článek ze zoo.
Mějte se krásně. :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | Web | 18. dubna 2013 v 20:05 | Reagovat

Tak to byly super dva dny :-) Proč byste je trápili, když jste šli přijatelným tempem :-) Oni jsou za to možná i rádi, že se aspoň někam podívají :-)

2 Sunny Sunny | Web | 19. dubna 2013 v 15:04 | Reagovat

To muselo být super :)
To s těmi cyklisty mi připomíná, když jdeme s poníkama na procházku a kolem jede v autě nějaký malý děcko a nebo nějaká stará paní, tak na nás koukají, jakoby měli druhý Vánoce :) LOL.

3 Nikís Nikís | Web | 20. dubna 2013 v 16:25 | Reagovat

jo, my jsme sedlali pro změnu Neroška a zmokly jsme.:D ten slalomek bych chtěla vidět naživo, z videa kukám, že byl Lisík šikula :-) a kdybych měla skákat přes padlý strom bez sedla, myslím že bych sletěla, takže všechna čest Tobě..:D :-) a ta dvouhodinovka byla asi skvělá, jak já bych si ráda na takovou vyjdu vyjela..:-)
počítač se snad brzo opraví, počítám s tím :-) jinak videjko je parádní, Lisáček krásně skáče :-) máš u videa pěknou písničku :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama