Červen 2013

P.R.Á.Z.D.N.I.N.Y!^^ (:

28. června 2013 v 17:08 | Rivee* |  News

Tak konečně jsou tady! :)

Poslední dny před prázdninami..:))

21. června 2013 v 22:23 | Rivee* |  News

Nazdárek!
Tak jak se máte? Já skvěle. Ve středu jsem měla trénink s Montym, byl moc hodný. :) Jelikož ale bylo strašné vedro, koníky jsme netrápily klusáním a cváláním. Nejdřív jsme šli na dlouhou procházku, Monty se občas něčeho lekl, ale uklidňovala jsem ho a byl parádní. Pak jsme pořádně trénovali jízdárenské cviky. Diagonály, kruhy apod.

Naše první závody

15. června 2013 v 23:44 | Rivee* |  Rivee na závodech aj.

AHOJ!
Tak tenhle báječný den se pomalu chýlí ke konci..Naše první závody jsou za námi. :) Celý den byl naprosto úžasný!!

Přiježďujeme v kruhovce, trénujeme kompliment!

11. června 2013 v 23:02 | Rivee* |  Od koní

Ahoj,
tak dám Vám sem několik fotek Lise z víkendu. V sobotu jsem byla s Lisem dlouho v kruhovce, kde jsme trénovali, a pak jsme jeli ven. V neděli jsme jeli ven kolem osmé večer a včera jsme trénovali v kruhovce. Lisík mi dělal obrovskou radost, v kruhovce totiž vždy odmítal běhat, ale teď díky "nové metodě" (nejdřív ho vyběhám navolno, pak olonžnu v klusu a až když bezvadně poslouchá, jdeme jezdit) krásně chodil v klusu kruhy, kavalety i se ohýbal. Myslím, že pokud budeme takhle trénovat pravidelně, v létě bude Lis krásně přiježděný i ve cvalu. :))
(Viz. video v c.č.)

Pilně trénujeme..:)

6. června 2013 v 15:35 | Rivee* |  Od koní

Ahojjkýý.
Včera to bylo u koní super! Nejdřív jsme hrabaly posekanou trávu, aby to tam na ty závody bylo připravené. To nám dalo teda docela zabrat. :D Jezdit jsem šla od 4 hodin na Askovi. Nejdřív jsme šli na krokovou procházku a pak na jízdárnu. Tam jsme klusali lehkým i pracovním klusem, dělali kolečka apod. Ta mi teda fakt vůbec nešla, no hrůza! Pořád jsem povolovala vnější otěž, ale když jsem to měla konečně správně, tak to šlo. :D No pak jsme cválali, bylo to mnohem lepší než minule, nohy mi už problém nedělají. :) Furt jsem pobízela a cválali jsme několik koleček, jenom v C Asko nikdy nechce cválat, tak mi A. dala tušírku a hned šlapkal jako hodinky. :D Ale začalo mi pak být fakt blbě, tak mi A. řekla, ať přejdu do kroku a vysvětlovala mi, že když jedu rychle a pořádně nedýchám, tak se stává, že začne bolet slezina. Tak jsme několik koleček krokovali a já jsem zhluboka dýchala a pak už to bylo lepší. :D
Potom jsme cválali na druhou ruku a já pořád myslela i na to, že musím dýchat. :D
Ve cvalu dávám hodně dopředu ruce, takže na to musím myslet, abych to nedělala. :) Pak jsme dělali kruhy ve cvalu, první byl katastrofální, druhý se celkem povedl, až mě to překvapilo. No a pak jsme jeli tu úlohu z1, A. mi to četla. Docela dobré, jsem odholaná, že ty závody zvládnu. :) Na konci si na Aska sedla A., aby Verči nedělal blbosti, a ukazovala mi, jak si mám pohrávat s vnitřní otěží atp. Potom jsem si na něj ještě sedla a trénovali jsme hladké přechody. Hlavně zastavení-klus a klus-zastavení budu u té úlohy hodně potřebovat. To šel Asko krásně.
Pak šla jezdit Verča a já jsem hrabala trávu. Všechnu jsme ji vozily koním do výběhu, až to v jedné jeho části vypadalo, jako kdyby tam rostla odjakživa. :D Poslední vrchovaté kolečko jsme koníkům rozdělily do boxů, na večeři. :D :) Domů jsme šly po osmé. :)
Příští týden tam jdeme v pondělí nebo v pátek, protože ve středu máme "důležitou školní akci", na které musíme být, takže fakt super. :D A příští sobotu jsou ty závody. Těším se, fakt hodně. S Verčou se navzájem natočíme a doufám, že budou i fotky. :) Uvidíme.
Tak se mějte krásně,
Vaše Rivee*
(P.S. Fotka je pouze ilustrativní s Lisem, s Askem žádnou nemám, kromě jedné)

Luck podruhé na cvičáku :)

3. června 2013 v 20:40 | Rivee* |  Tréninky, pokroky
(Luckýk - druhý zleva :))

Ahojky. :)
Včera jsme byli s Luckem na cvičáku a mám z něj vážně radost! Byl jedním z nejvzornějších psíků, co tam byli, a moc se snažil. :*