Knihy

Inkheart

12. srpna 2013 v 22:53 | Rivee*

Divoký pes

3. prosince 2012 v 21:07 | Rivee*


Mimořádně vnímavá patnáctiletá Ráchel mezi své vrstevníky nezapadá. Jeví zájem pouze o dvě věci: baví ji tvůrčí psaní a těší ji pečovat o opuštěná zvířata v nedalekém psím útulku. Tam se setká s toulavou kříženou fenou, v jejíž zuřivé nastraženosti vůči všem vycítí tragickou osamělost, a rozhodne se Grrl zachránit. Prohrají obě...
Nerovný psí boj s krutostí světa zaznamená Ráchel v pozoruhodném školním eseji, napsaném jakoby očima "divokého psa". K dokončení započatého díla "pro všechna zvířata a všechny lidi, co trpí", ji přiměje nový spolužák Griffin, podobný samorost, jako je ona sama.
(Oficiální text distributora)
Můj názor: Sice kraťoučká, ale jedna z nejlepších, jaké jsem kdy četla. Měla jsem ji přečtenou během jednoho dne, jelikož mě tak vtáhla do děje, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. :)

Naděje v hedvábné hřívě

17. září 2012 v 20:45 | Rivee*

V životě čtrnáctileté Moniky se všechno točí kolem jejího koně, krásného hannoverského hnědáka s chytrýma tmavýma očima. Je její velkou láskou, společně už vyhráli mnoho závodů.
Pak přijde okamžik, který jí změní život. Po pádu, jakých každý jezdec zažije více, dívka oslepne. Pojednou nic není jako dřív. Monika propadá beznaději, vyhýbá se kamarádům i rodičům, uchýlí se do svého temného světa a myšlenky na budoucnost jsou k zbláznění. Touha po Vitovi jí nedopřává klidu. Nejprve odmítá, ale pak přijímá pomoc, uvědomuje si, že život navzdory jejímu něštěstí nekončí. Bude ještě někdy jezdit na svém valachovi? - Příběh, který se skutečně stal.
(Originální znění distributora)

Můj názor na knížku:
Je to jedna z těch knížek, od kterých se nemůžete otrhnout dokud je nepřečtete. Rozhodně doporučuji přečíst, nebudete litovat.

Jezdecké potřeby pro každý den

31. května 2012 v 17:31 | Rivee*

Přízraky z Grinshillského lesa

20. března 2012 v 21:16 | Rivee*
Tilly McCloudová a její kůň Sunny potkávají za tajemných okolností v lese dívku, která jim zachrání život a dodá odvahu v těžké životní situaci. Když se Tilly rozhodne svou kamarádku znovu najít, stopy ji zavedou k tragické události, která se však odehrála před 20 lety… Byla dívka v lese pouhým přízrakem? To se Tilly musí v tomto napínavém příběhu teprve dozvědět…
"Jednou v noci u nich začalo hořet," řekla Veronika tiše.
"Snažila se zachránit koně, který zůstal ve stáji. Spadla na ně střecha a oba uhořeli."
"Cože?" Tilly cítila, že se jí těžko dýchá. Jako by vdechovala ten samý kouř, který před mnoha lety dívku i koně udusil. Na okamžik se jí vybavila Betty. A na tváři ji pohrával úsměv…

Můj názor na knížku:
Úžasná, napínavá, fascinující.. :)

Proměny

31. prosince 2011 v 17:02 | Zebruška82


Autor: Jane Ayres

Rok vydání: 2006
Něžný větřík mi laská tvář a já pozoruju svého milovaného hnědáka, jak se pase pod jabloní. Na první pohled je všechno jako dřív - ale zdání klame. Úplně všechno se změnilo. Navždycky!

Od oněch událostí už uplynul rok. Když si pročítám Elizabethin deník, mám pocit, že se to nikdy nestalo. Možná to byl jenom sen. Možná to měl být jenom sen. Někdy přemýšlím, co si o tom všem myslí její kůň (je to pořád Elizabethin kůň a vždycky bude). Protože koně jsou citlivější a chápavější, než si vůbec dokážeme představit. A hlavně mají duši. A obrovskou schopnost milovat.

Můj názor na knížku: Tahle kniha je naprosto úžasná, já se od ní nemohla odtrhnout. Je sice smutná, ale stojí za to si ji přečíst.. Je úžasná.

Dravý proud

12. listopadu 2011 v 18:39 | Zebruška82
Autor: Angela Dorsey

Ilustrátor: Jennifer Bell

Edice: Anděl koní

Rok vydání: 2007

Ali opatrně pootevřela dveře zahradní kůlny. Zdálo se, že tam nikdo nebyl.
Minulý týden tu na ni však někdo nastražil prázdné vědro, které ji minulo jen o vlásek.
Od toho dne si Ali dávala dobrý pozor. Věděla, že jí hrozí nebezpečí na každém kroku.
Zpočátku si nedokázala všechny ty záhadné věci, ke kterým docházelo u nich na
ranči, vysvětlit. Nakonec ale dospěla k závěru, že nejsou dílem náhody-někdo se snažil
ublížit jí i koním. Do jejich domova pronikl neznámý vetřelec.
Pak se ale na ranči objeví Angelika, tajemná zlatovláska, která umí vycítit nebezpečí a promlouvá se zvířaty. Může jí Ali věřit?

Muž, který naslouchá koním

1. srpna 2011 v 14:46 | Zebruška82
Originální název: The Man Who Listens to Horses
Spisovatel: Monty Roberts
Rok vydání: 1999
Vydavatelství: Knižní klub v roce 2010

Monty se už od mala zajímal o přirozenou komunikaci a jako třináctiletý se vypravil do Nevady pozorovat divoké mustangy. Díky hierarchii ve stádě, kterou zpozoroval právě u divokých koní, vymyslel metodu "napojení", která je známá téměř na celém světě a používá jí nezčetně chovatelů, koňáků.. Chtěl změnit způsob jednání s koňmi. Dokáže si poradit s koňmi, kteří jiní považovali za nezkrotitelné- a nebylo k tomu potřeba žádného bití, jen napojení. Tato kniha může změnit pohled na koně i Vám..
 
 

Reklama